Najważniejsze nowości w szerokiej ofercie marki BMW

Na warsztacie

13-03-2023

Duża konkurencja na europejskim rynku samochodów osobowych sprawia, że producenci stale rozszerzają swoje oferty, dzięki czemu próbują dotrzeć do coraz większego grona odbiorców. Doskonałym przykładem może być marka BMW, która w segmencie premium stale toczy batalię o osiąganie jak najlepszych wyników sprzedażowych. Nowe BMW to coraz częściej modele, które wyprzedzają swoje czasy, dzięki czemu gwarantują kierowcom najlepsze doznania i doświadczenia, jakie może oferować samochód. W dzisiejszym artykule zastanowimy się nad tym, które nowe modele w ofercie BMW można uznać za najciekawsze. Zapraszamy więc do dalszej lektury.

Jakie są najciekawsze nowe modele w ofercie BMW?

Do najciekawszych propozycji tego bawarskiego producenta możemy bez wątpienia zaliczyć większość modeli, który prezentacja miała miejsce w 2022 roku. Nowe BMW to przede wszystkim nowoczesna i odważna stylistyka, która niekiedy bywa mocno kontrowersyjna. Wystarczy popatrzeć na modele serii 3 oraz 4, które dość mocno odróżniają się od swoich poprzedników. W tym samym kierunku BMW poszło podczas projektowania dużych modeli, np. serii 7 oraz X6, czy X8. Duże, bardzo masywne i widoczne grille początkowo miały wielu przeciwników, jednak z czasem stały się znakiem rozpoznawalnym tych samochodów i obecnie nie są już aż tak kontrowersyjne, jak jeszcze kilka miesięcy temu.

Najważniejsze nowości w szerokiej ofercie marki BMW

Wspominając o najciekawszych modelach BMW, nie sposób więc przytoczyć nowej serii 7 oraz serii 2, która również przeszła znaczną modyfikację względem swojego poprzednika. Oba te samochody cechują się znacznie odświeżoną stylistyką, która bardzo mocno zwraca na siebie uwagę. Podobnie jest w przypadku serii 8, która w wersji coupe jest obecnie jednym z najpiękniejszych samochodów tego segmentu.

Jakich samochodów od BMW możemy spodziewać się w najbliższej przyszłości?

BMW podobnie jak inni europejscy producenci, coraz mocniej kieruje swoje zasoby w stronę aut o niskiej emisji spalin. Mowa tutaj przede wszystkim o modelach hybrydowych oraz elektrycznych. Kolejne lata to bez wątpienia rozszerzenie gamy samochodów wyposażonych właśnie w te rodzaje napędu. Możemy więc się spodziewać zupełnie nowych modeli, które nieco oderwą się od tradycji i korzeni marki, jednak z pewnością przypadną do gustu miłośnikom ekologicznych środków transportu.

Czym BMW wyróżnia się na tle swoich konkurentów?

Nowe BMW z pewnością wyróżniają się na tle swoich konkurentów bardzo odważną stylistyką i ciekawymi modelami, które są stale dostępne w ofercie producenta. O ile można czasem spotkać przeciwników nowego designu modeli BMW, o tyle pozostawienie w ofercie nadwozia typu minivan jest świetnym krokiem. Klienci wciąż oczekują od marek premium samochodów w tym właśnie segmencie, a u niektórych producentów na próżno można szukać takich propozycji. BMW ze swoją serią 2 i nadwoziami Tourer, świetnie trafia w oczekiwania klientów, dzięki czemu z pewnością wyróżnia się na tle swojej konkurencji.

Wspominając o wyróżnianiu się względem konkurencji, nie można z pewnością zapomnieć o doskonałej jakości oraz sportowym charakterze, który jest odczuwalny we wszystkich modelach tego bawarskiego producenta. Właśnie dlatego wszystkie modele BMW są wyjątkowe i zupełnie inne niż propozycje konkurencji.

Podobne artykuły