Jeśli Twój samochód zostanie zalany z powodu nieszczęśliwego zbiegu okoliczności lub nieuwagi, wystarczy zachować spokój. Gdy obrażenia nie są duże, to też nie jest wielki problem. Poradzisz sobie z nim z pewnością sam. W tym artykule dowiesz się jak postępować w wypadku drobnych zalań, które powstały w wypadku np. uchylonego okna w czasie pory deszczowej.
Krok pierwszy: Usunięcie przyczyny
Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić jest zbadanie wszelkich problemów, które mogły pierwotnie spowodować zalanie i usunąć jego przyczynę. Dodatkowe kwalifikacje i znajomość części samochodowych mogą okazać się przydatne i kluczowe. Po naprawie czas skupić się na wilgoci. Nadmiar jej może spowodować zaparowanie szyb, korozję części elektronicznych, a także spowodować błędną pracę elektryki i brzydkie zapachy. Preparat, który może nam pomóc podczas zalania to samochodowy pochłaniacz wilgoci. Jest on nieszkodliwy dla ludzi i przyjazny środowisku.
Co zrobić w przypadku większych szkód spowodowanych wodą?
Warto użyć pochłaniacza jako środka wspomagającego, jednak musimy wdrożyć także poważniejsze działania. Oto kilka podstawowych czynności: Zdejmij przednie siedzenia i wyjmij wszystkie elementy okładziny, które mogą znajdować się w samochodzie. Zabierz ze sobą wszystkie swoje narzędzia i oraz mnóstwo czasu - w końcu chcesz to zrobić dobrze! Pamiętaj, że nie są to zadania wykraczające poza umiejętności przeciętnego majsterkowicza. Dasz radę zrobić to sam. Wykładzinę dokładnie osusz, np. używając nagrzewnicy do samochodu lub odkurzacza piorącego.
Co z nieprzyjemnym zapachem?
Niestety po zalaniu auta często pojawia się brzydki odór. Warto zainwestować w zapach samochodowy, który sprawi, że wnętrze wypełni się aromatem znacznie przyjemniejszym dla naszego nosa. Możesz użyć różnych zapachowych fiołek, woreczków z granulami lub zawieszek.
Podsumowanie
Drobne problemy z wilgocią można łatwo rozwiązać, ale najpierw musimy zidentyfikować ich przyczynę. Gdy znajdziemy przyczynę zalania, możemy działać.